Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /dal/templates/dal_v/functions.php on line 199

SailBook Cup 2015 - TRACKING

Już w najbliższą sobotę tj. 18-07-2015 zostaną rozegrane pełnomorskie regaty żeglarskie Sailbook CUP 2015. To najdłuższe regaty w kraju i drugie na akwenie morza Bałtyckiego, w których uczestnicy mają do pokonania ok. 600 NM. Trasa prowadzi z Sopotu dookoła wysp Gotland i Gotska Sandön, które trzeba okrążyć prawą burtą, z metą w Sopocie.

Do regat zostało zgłoszonych 45 jachtów startujących w kategoriach KWR, ORC oraz OPEN. Na szczególną uwagę zasługuje fakt uczestnictwa 9 jachtów, które dotychczas rywalizowały na naszej większej kałuży, czyli Zalewie Wiślanym, a teraz próbują swych sił na większym akwenie.

Dodatkowo organizatorzy postanowili pomóc w zbieraniu funduszy na rozwój badań nad chorobą zwaną Klątwą Ondyny. Regaty rozgrywane są pod hasłem: Płynę dla LEO.

 

mr


 

Czy wiesz, że ...

Zalew Wiślany (ros. Zalew Kaliningradzki) – zalew słonawowodny, zatoka Morza Bałtyckiego o powierzchni 838 km² (w tym w granicach Polski 328 km²), część Zatoki Gdańskiej odcięta przez Mierzeję Wiślaną.

Przez Zalew przebiega ukośnie do jego osi podłużnej granica państwowa (obwód kaliningradzki). 10 listopada 2006 ogłoszono decyzję rządu polskiego o wykonaniu kanału żeglugowego na Mierzei Wiślanej.

logo

 

szanty

Jeżeli chcesz otrzymywać najnowsze wiadomości ze strony - ZAPISZ SIĘ !!